טנג'יר קמה על מנת לשמש בית לכותבים מהפריפריה הגאוגרפית והחברתית של ישראל, ולתת במה לקולות הלא מושמעים בחברה הישראליתהָרְגָעִים הַמְעַטִּים הַהֶם אֵין מְעַטִּים מֵהֶם, מִסְתַּבֵּר בְּכָל פַּעַם שֶׁהַדֶּלֶת נִפְתַּחַת וּמַשְׁמִיעָה חֲרִיקָה מַכְאִיבָה בָּעֲצָמוֹת הַכּוֹאֲבוֹת גַּם כָּכָה. אַתָּה כְּבָר מִזְּמַן יוֹדֵע שֶׁכְּדֵי לִחְיוֹת אַחֶרֶת לֹא מַסְפִּיק לַחְשֹֹׁב אַחֶרֶת, צָרִיךְ לזְִרֹק אֶת הָרֶגֶל עַל הַבְּרֶקְס, כָּאן וְעַכְשָׁו תּוֹך כְּדֵי נְסִיעָה, לְהַרְפּוֹת אֶת הָאֲחִיזָה מֵהַסּוּס הַדּוֹהֵר אֶת הַדֶּרֶךְ עַד שֶׁשָּׁכַחְתָּ אֶת תְּחִילָתָהּ וְתַכְלִיתָהּ, אִם הָיוּ שָׁם בִּכְלָל כְּשֶׁיָּצָאתָּ לַדֶּרֶךְ, אַחֲרֵי שָׁנִים בָּהֶן אַתָּה תָּקוּעַ בְּאוֹתָהּ נְקוּדָה, חֲסַר תְּנוּעָה וְהַסּוּס דּוֹהֵר בִּשְׁנָתְךָ וּבְקוּמְךָ כִּי הִנֵּה בֹּקֶר בֹּקֶר טוֹב שְׁתֵּי מִלִּים יֵֹאָמְרוּ וּמִשָּׁם שְׁתִיקָה עֲמוּקָה כְּמוֹ לֵב יַעַר, חַיּוֹת עַל הָעֵצִים יֵעַלְמוּ בָּעֵצִים כְּמוֹ הַזְּמַנִּים הַנֶּעְלָמִים שֶׁל חַיֵּינוּ, בִּדְהָרָה לְאָן?

זהב אריות הוא ספרו השני של רועי חסן, חתן פרס ברנשטיין לשירה.
"רועי חסן הוא אלתרמן של דורנו" - אילן ברקוביץ', "הארץ".

50 ש"ח כולל משלוח בארץ


"מכתב לנער מהפריפריה" ו"ירושלים של מטה" הם רק חלק משיריו הנוקבים של שלומי חתוכה, מהמשוררים הבולטים שפועלים בשנים האחרונות. שירתו היא שירה מחאתית, מערערת, אישית, משפחתית. זו שירה שאפשר להסכים או להתנגד לה, לאהוב או לשנוא, אבל אי אפשר להישאר אדישים למולה. 

שלומי חתוכה הוא פעיל חברתי, פובליציסט, ומורה למתמטיקה. עד היום פרסם את שיריו בפלטפורמות רבות: הארץ, ידיעות, העוקץ, כתבי העת "מעיין", "הו" ו"אילנות", ובפוסטים נוקבים שהפכו לוויראליים. אחרי שנים של כתיבה ופעילות חברתית, הוא מוציא את ספר שיריו הראשון. 

על שיריו זכה השנה בפרס משרד התרבות למשוררים בראשית דרכם. מדברי השופטות: "שירתו של שלמה חתוכה היא שירת מחאה ומעמד ביקורתית. זוהי שירה אמיצה המעשירה את שירת המחאה והמעמד הישראלית באופן המכליל בתוכה מחדש ובעיתוי עכשווי את הזהות המזרחית."

50 ש"ח כולל משלוח בארץ

בשכונה קטנה בעיר בינונית, שמש צהובה מחממת לנו את המחשבות שנודדות כמו ציפור שלא מתכוונת לחזור. לפעמים יושבים בצל של בנין שפעם היה לבן, והלב פועם את מה שהראש חולם. אנחנו נשארים בין שתיים לארבע, לשחק את כל המשחקים, לטפס על כל העצים, לרוץ את כל הדשא, לחמוק מכל הממטרות. ואפילו בערב, כשהשמש הולכת לזרוח על ילדים אחרים בשכונה אחרת בארץ לא מוכרת, אנחנו לא רוצים הביתה. צרצרים שרים, ולנו נשאר רק לחכות שמחר, הצבע הכחול יצבע לנו את השמים, ונחזור כמו תמיד, הילדים של הצהרים.

אביחי ולירון גדלו יחד, מתחת לאותה השמש באותם צהריים, אותו כתם בחולצה אותו הבוץ בנעליים, הוא בשכונה שלו והיא בשכונה שלה. אביחי כתב ומחק מילים במחברת שורות, לירון ציירה במחברת חלקה צבעים וקווים וצורות. שנתיים עד שאמרו בסדר, הילדים של הצהריים יכולים להיכנס לדפים ולהתעטף בכריכה, אפשר לעשות מהם ספר.

59 ש"ח כולל משלוח בארץ

ספר השירה הראשון של תהילה חכימי, "מחר נעבוד", הוא הספר השני בהוצאת טנג'יר. תהילה היא משוררת ומהנדסת מכונות. שיריה פורסמו בכתבי העת "מעין" ו"מרחב", באסופות "שירי באר שבע" ו"ערס פואטיקה" ובבמות שונות ברשת, ביניהן. ynet ,nrg "העוקץ" ועוד. הספר זכה בפרס ברנשטיין לספרות לשנת 2015.

עודד וולקשטיין, עורך הספר: "שיריה של תהילה חכימי אינם מוציאים את קולם מן השקט אלא יוצאים להקשיב לרעש, ומגלים בו את עקבותיהם של קולות רבים. הם מחוללים תקלות ושיבושים בפס-הייצור של המחשבה המשתכפלת, ומספרים את תקוותיהם הפראיות ברצף של תאונות-עבודה לשוניות. בעולם שבו בעלי הון מטיפים לאהבה ואנשים אוהבים לפי תחשיבי כדאיות, שירי הספר מבקשים אחר רגעים של מגע אנושי לא מחושב, וגונבים בין עבודה ארעית אחת לשנייה נסים חטופים של בטלה: מחר נעבוד".

50 ש"ח כולל משלוח בארץ

ספר השירה הראשון של רועי חסן, "הכלבים שנבחו בילדותנו היו חסומי פה", הוא ללא ספק מספרי השירה המסקרנים ביותר הרואים אור ב- 2014.

חסן הוא עיתונאי, פובליציסט ופעיל חברתי. בשנה החולפת פירסם משיריו ב"הארץ" וב-
ynet. שירו "מדינת אשכנז" עורר פולמוס עז בעיתונות וברשת וזכה לתגובות נסערות ונרגשות. את ספרו הראשון בחר רועי להוציא בהוצאת טנג'יר, הוצאה חדשה מבית היוצר של קפה גיברלטר ועמותת עמר"ם, המבקשת לקדם קולות מהפריפריה הגיאוגרפית והתרבותית של ישראל.

"השירה של רועי חסן מחלחלת מתוך הכאבים בעצמות… זהו קול צלול וחזק בשירה העברית… הוא הופך את קרביה". חביבה פדיה

"שיריו של רועי חסן מגלמים את הקול המזרחי החדש בשירה העברית בישראל… זוהי שירה בוגרת ומשובחת בדימוייה ובצלילה, הממציאה באומץ הווה חדש ומתמשך". סמי שלום שטרית

50 ש"ח כולל משלוח בארץ
צרו איתנו קשר במייל - amram.npo@gmail.com
או בטלפון - (שלומי) 050-2208128
מעוניינים לתרום? לחצו כאן לתרומה באמצעות פייפאל או כרטיס אשראי